Přípravka, Mladá Boleslav, 16.11.2019

 Třetí listopadové sobotní ráno nás přivítalo až nadmíru přívětivě. Po sněhových přeháňkách v průběhu týdne nám na cestu do Mladé Boleslavi svítilo slunce. Turnaj ve druhém koši a ještě v Mladé Boleslavi vzbuzoval ve všech velké očekávání. Atmosféra v hale byla bouřlivá i díky tomu, že se v hale odehrávaly zápasy nejen druhého, ale i prvního koše. Je pravda, že chvílemi si člověk připadal jak na bitevním poli pod plnou palbou, protože míčky lítaly všemi směry a pohybovat se zde bez úhony byl zázrak.

  Na úvod turnaje nás čekal tým Wizards DDM Praha 10 orange, a proti nim v brance poprvé v životě nastoupil Tomáš Veselý. Nemůžu předbíhat, ale jeho první zápas v brankářské výstroji jsme mu nesměli pokazit a tak jsme se vrhli do útočení. Začátek zápasu, jak už to tak bývá pomalu naším pravidlem, byl vlažnější, ale ani soupeř nebyl příliš střelecky potentní a tak skóre se příliš neměnilo. Postupem času jsme se dostávali do tempa a následně i začali mít zápas pod kontrolou. Navyšovali jsme skóre a drželi si náskok nad soupeřem. Na konci zápasu bylo skóre 10:2 pro nás. Gólově se opět zejména prosadil Aleš, Daniel a důrazem kolem brány také Adam. V obraně jsme se opět mohli spolehnout na bezchybného Lukáše a s přehledem hrajícího Kuby. Jenda s Matym se postupně zapojovali do hry.

  Druhým soupeřem nám byl pořádající celek Florbalové akademie MB „A“, kteří na předchozím turnaji hráli v prvním koši a vyhráli všechny zápasy. Kluci z MB před zápasem s námi prohráli s Wizards, a tak na nás vlétli hned od začátku. Před zápasem jsme si dali válečnou poradu jak na soupeře, tzv. táborovku a šli jsme na to. Tentokrát se do brankářské výstroje oblekl naše brankářská jednička Maty. Tlak soupeře byl velký, ale drželi jsme s nimi krok, ale pak se nám nepovedlo pár střídání a soupeř nám odskočil na dvoubrankový rozdíl. To některé z nás trochu zlomilo a v rozčarování začaly lítaly i florbalky a hlavy upadly do dlaní. K tomu všemu bylo proti nám odpískáno trestné střílení za zbytečné komentování výroku rozhodčího. Ještě, že jsme měli v bráně Matyho, který tento nájezd vychytal a v druhém poločase se mu tento kousek podařilo zopakovat. Zápas byl dramatický, hra se přelívala ze strany na stranu a pomalu jsme vyrovnali hru i skóre až nakonec jsme i díky prvním gólovým úspěchům Lukáše a Matyho vyhráli 10:7 a čekalo nás finále proti FAT PIPE FLORBAL CHODOV. 

   Do zápasu s Chodovem opět v bráně nastoupil Tomáš.  Zápas byl velmi bojovný, jen do vyložených šancí se ani jeden z týmů moc nedostával. Hra se vyznačovala z obou stran vysokým nasazením. V polovině druhého poločasu jsme se dokonce dostali do dvoubrankového vedení 7:5, ale pak už nám  začaly docházely síly a nakonec zápas v základní hrací době skončil 7:7. Bohužel Chodov měl  na rozdíl od nás čtyři lajny a tak nás pořádně utahal. Po remíze jsme si tedy poprvé mohli vyzkoušet nájezdy. První nájezd jeli z Chodova a Tomášovi se podařilo nájezd chytit. Z naší strany jeli v pořadí Dan, Kuba a Aleš. Po třech nájezdech byl stav stále vyrovnaný a tak se pokračovalo, ale z naší strany již neúspěšně, takže jsme prohráli 7:8 PP.  I pár slziček jsme bohužel uronili.

Turnaj ve druhém koši nás sice, po prohře na nájezdy, stál pár slziček, ale utvrdil nás v názoru, že se dá hrát s každým a tak už se nemůžeme dočkat dalšího turnaje tentokrát v příznivější lokalitě na ZŠ Campanus.

 Všem bojovníkům za předvedený výkon děkuji a gratuluji k druhému místu v druhém koši. Velké poděkování patří také všem rodičům a rodinným příslušníkům za podporu svých ratolestí.

 Radim