Máme za sebou čtvrtý turnaj a tak je čas na další rekapitulaci parádní jízdy starších žáků.

Vezmu to popoředě. Pátým košem jsem prošli celkem hladce. Po vítězstvích nad Orkou Čelákovice 9:5, Kanonýři Kladno bílí 13:0 a TJ Sokol Královské Vinohrady 7:0 jsme postoupili do čtvrtého koše.

Čtvrtý koš se nám lehce komplikoval absencí Tadeáše a Lukáše. Do brány šel Adam (nutno podotknout, že chytal svěle) a tak jsme museli udělat lehké změny v sestavě. Po výhře 4:1 nad Black Angels B, po velkém dramatu 6:5 nad Sokol Rudná a 7:3 nad Kunraticemi jsme postoupili do třetího koše.

Třetí koš jsme odehráli v Nehvizdech. V úvodu jsme si po dobrém výkonu poradili s Tatranem Střešovice 2006 4:2. Další zápasy nám již dobře naznačily jaký florbal můžeme ve vyšších koších čekat - rychlý pohyb hráčů, fytická hra na hranici pravidel (a mnohdy i za ní), minimum času na práci s balonkem. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti klukům z Říčan a minimálně v první půli jsme byli z této hry zaskočení. Kluci nebyli připraveni na podstupování tvrdých soubojů, a to hlavně mentálně. V druhé půli jsme přestali mít ze soupeře zbytečnou obavu a podařilo se nám srovnat i díky Tádovi, který nás několikrát podržel, na konečných 3:3. Lepší skóre nás poslalo do finále proti Floorball Club FALCON black - ti hostlili turnaj, jinak hrají ve druhém koši. Proti výrazně fyzicky vyspělejším kluků jsme tentokrát nastoupili bez zábram a od začátku jsme byli florbalovější tým. V poločase jsme vedli 3:1, ale věděli jsme, že to bude ještě těžká půlka zápasu. Soupeř na naší florbalovost odpovídal pouze zvýšenou fyzickou agresí, často mimo rámec pravdel. Bohužel rozhodčí nebyli stejného názoru a tak museli kluci snášet řadu soubojů, které je stáli několik šrámů. Nicméně florbalovost byla na naší straně, a tak jsme postupně navyšovali skóre na konečných 7:3. Turnaj jsme vyhráli a splnili tak cíl pro letošní sezónu. Je tedy na čase stanovit nové cíle :-).

Koho by zajímali statistiky našeho týmu, vše je na https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni-kose/liga-starsich-zaku-skupina-3-A/statistiky.

Ještě pár fotek...

radlice2 

kobylisy2

 

 nehvizdy1