Elévové, Mladá Boleslav, 6.10.2019

 

Druhý turnaj letošní sezóny jsme zahájili ve Staré Boleslavi a to ve slušném počtu osmi hráčů. Čekaly nás hned čtyři zápasy z důvodu odhlášení Florbalové akademie MB „D“ a tak byla taktika jasná. Všichni si dnes zahrajeme a užijeme si to, jsme tým.

První zápas proti Sokolu Petrovice se sice odehrával v duchu střídání a kombinování postů hráčů, protože někteří se teprve rozkoukávali, ale převaha nad soupeřem byla zpočátku znatelná. Trochu nás poškodila časomíra v druhé polovině, když půl minuty nešla a Petrovice pět vteřin před koncem srovnali na 5:5 a tak jsme se rozešli s remízou. Křivda v nás zůstala naštěstí jen do druhého zápasu proti 101. Sportovnímu klubu Praha, kde si všichni krásně zahráli, zastříleli a potvrdila se nám dobrá kombinace trojic – Lucas, Patrik, Ondra a holky Lucka, Bára, Štěpánka, které se po jedné střídaly spravedlivě s Tobiasem. Vzadu vše jistil Lukáš v bráně a tak jsme si dovolili trochu otevřít hru a tím jsme zvítězili vysoko 16:7.

Třetí zápas jsme nastoupili proti místním Falconu Blue. Byl to klub začátečníků a tak strategie bylo šetření sil na poslední zápas se „Slávií bílí“. A tak jsme se spokojili se skromnou výhrou 13:3 J

Na poslední zápas jsme se posilnili, měli jsme dvou zápasovou pauzu a nastoupili proti „Slávce“.

Šlo o všechno. Šlo o postup. A my jsme se cítili právem v roli favoritů.

Hned od začátku jsme cítili převahu a i přes neuznaný gól, vystřelený před sirénou a s dopadem do brány sporně možná v siréně, jsme si drželi náskok, hráli trochu o čas a taktizovali a výhra 7:4 nás zaslouženě hřála celou cestu do šaten a možná až domů.

Postup do vyššího koše byl naprosto zasloužený, děti si zápasy užily a každý člen byl platným hráčem, bez kterého by postup nepřišel. 

Za Jesenici dnes bojovali: Lucie Marvanová, Tobias Hron, Lukáš Hyský, Ondřej Šiška, Lucas Maroto, Barbora Navrátilová, Patrik Kotris a Štěpánka Koláčková.

Těšíme se příště.

Radek