V neděli 29. 9. jsme vyjeli do Kutné Hory hrát 4. kolo dorostenecké ligy proti domácím. Druhý zápas se nekonal, Mladá Boleslav v pátek svou účast odvolala a nám nezbylo než si udělat výlet do krásného historického města se super sportovní halou jen na jeden mač.

Na sraz před Jesenickou školu postupně dorazili všichni borci a mohli jsme vyrazit, tentokrát bez Dalibora, který se účastnil trenérského semináře. Tomáš Stibor jako zastupující trenér, řidič nejhezčího florbalového vozu přinejmenším ve středních čechách spolu s tatínkem Jindry Kodada bez jehož řidičských a navigačních schopností bychom nedorazili na čas. Začátek zápasu jsme na přání domácích posunuli o 15 minut vzhledem k již odehranému zápasu kutnohorských, rozebrali základní taktiku a ve dvou plnohodnotných pětkách ( + náhradník Nathan ) vyrazili do boje.

První třetina započala z říše snů a Patrik v 19 sekundě otevřel skóre, které jsme do konce třetiny navýšili na čtyřbrankový rozdíl. Domácí hrající druhý zápas byli zjevně unaveni a zaskočeni naší kombinační hrou. Postupně skóroval podruhé Patrik, následně Filip Kovařík a v přesilovce Jenda Růžanský.

Do druhé třetiny jsme bohužel nastoupili s pocitem euforie, kterému nepomohla ani domluva na střídačce. Fyzicky vyspělejší soupeř postupně ukrajoval náš náskok nátlakovou hrou takřka identickými góly po našich fatálních chybách. Kombinace vázla a ani domluvená osobní obrana s přebíráním  hráčů přestala vzhledem k nekázni a hlavně nekomunikaci na hřišti fungovat.  Za stavu 4:3 jsme dostali možnost druhé přesilové hry, kterou jsme se štěstím také zužitkovali střelou Adama, kterou tečoval domácí hráč. Bohužel do konce třetiny došlo ještě ke korekci stavu na 4:5 z pohledu domácích opět naší nedisciplinovaností. Docházely nám fyzické síly a přes světlé florbalové okamžiky jsme nedokázali skórovat. Měli jsme více ze hry, ale soupeř hnán domácím obecenstvem byl produktivnější.

Třetí třetina pokračovala  ve stejném duchu a domácí postupně otočili skóre na 6:5. Když následovalo oslabení díky vyloučení Filipa Chejna za bránění ve hře ( vycházející spíše z nezkušenosti a přílišného nasazení ) mohlo být ještě hůře, ale ukázala se nemohoucnost domácích v kombinaci. Paradoxně jsme v oslabení měli více ze hry my a po individuální akci zavěsil opět Patrik. Následně jsme díky bojovnosti a vrácení se ke kombinační hře z první třetiny byli jednoznačně lepším týmem, ale branku opětovně po chybě v rozehrávce vstřelil soupeř. Následně ale musím vyzdvihnout celý tým, který nerezignoval, semknul se a šel za zaslouženým vyrovnáním, které naplnil svou čtvrtou brankou Patrik. Minutu do konce jsme tlačili na vítězství v základní hrací době, které bylo ukončeno transparentní sekyrou tři vteřiny před závěrečnou sirénou na florbalku střílejícího Patrika přímo před zraky jednoho z rozhodčích, který nereagoval, ani po předložení poskládaných zbytků ze zničené hole. Jeden z tandemu rozhodčích byl takřka stoprocentní, leč druhý jakoby nebyl, což vzhledem k výškové a zejména váhové převaze kutnohorských v kombinaci s jejich až hokejovým dohráváním, bylo pro nás nespornou nevýhodou. Leč na to si nemá smysl ztěžovat a už vůbec ne hráči v průběhu zápasu, což je úspěšně odvádělo od hry. Po chvíli dohad, ohledně možného pokračování,  bylo nařízeno trestné střílení, které překlopilo úspěšnými pokusy Filipa Kovaříka a Michala Šimana vítězství na naši stranu.

Chtěl bych poděkovat klukům za bojovný výkon, zejména v první a na konci třetí třetiny podpořený kombinačním florbalem s kterým týmy jako Kutná Hora můžeme přehrávat.