V sobotu odehrály starší žákyně první turnaj pod hlavičkou Fbš Bohemians Jesenice. Oproti minulé sezóně přibylo v soutěži starších žákyň 7 nových týmů ( a ubyl Olymp Jesenice). Holky se se zbytkem nových týmů v soutěži sešly v nejnižším třetím koši. Kromě Bohemians Jesenice v turnaji byly Kanonýrky z Kladna , Tatranky ze Střešovic , Zebry ze Strašecího, Slávistky z Plzně a jediný tým ,který znaly z loňské sezóny Texasky z Prahy 6.

V prvním zápase nastoupila děvčata v zelenobílém proti Kladnu. Úroveň soutěže se oproti loňskému roku viditeně zvedla, ale prvním utkáním prošla děvčata bez problémů a Kanonýrky porazila 7:1. O sedm gólů se podělilo 6 hráček týmu Bohemians Jesenice. Z Jesenických děvčat se podařilo skórovat Týně Ř. a Emmě H.. V obraně s přehledem hrajicí Eliška Z.a Lucka S. si stejně jako Bára K. připsaly asistence.

V druhém zápase nastoupila děvčata proti pozdějším vítězkám turnaje Slavii Plzeň. Proti tomuto týmu nastopily holky v B-finále Prague games. Stejně jako v červenci to byl vyrovnaný zápas a stejně jako v létě vyhrála Plzeň o dva góly. Tentokrát 3:1. V prvním poločase vyrovnávala na 1:1 Bára K. V druhém se dívkám z Plzně podařilo dvakrát skórovat a naše děvčata nenašla odpověď. Zápas byl vyrovnaný nejen ve skóre , ale i obrazem hry.

V zápase o 3.místo hrály holky proti TEXAS LONGHORNS DDM P6. „Texasek“ bylo jako obvykle málo , ale byly odhodlané a velmi efektivní. Bohemians Jesenice prohrávaly 0:1 , ale ještě před poločase šly do vedení 2:1. Po poločase dovolily soupeřkám vyrovnat, ale šly do trháku na 4:2. Když 12 vteřin před koncem rozehrávaly po time-outu na vlastní polovině , zdálo se že vedení udrží. Ale to by bylo příliš jednoduché. Soupeř získal míč a šťastnou back-handovou střelou z rohu hriště , která se od přilby naší brankářky odrazila do sítě 3 vteřiny před koncem zápasu vyrovnal na 4:4. Takže hned první turnaj končil nájezdy. Holky se oklepaly z pozdního vyrovnání a proměnily první dva nájezdy. Mladičká posila z Mostu Natálka Kočová (2008) naopak dva nájezdy chytila, končila děvčata turnaj oslavou vítězství. V zápase se hattrickem , nahrávkou a proměněným nájezdem blýskla Emma H.

Holky si zahrály 3 vyrovnané zápasy a zdá se, že celková úroveň soutěže se zvýšila. Těšíme se na další turnaj. Tým Fbš Bohemians Jesenice absolvoval turnaj v sestavě:

Kočová Natálie (brankářka),Winklerová Adéla, Čakanová Kristýna (JES), Forštová Ema, Říhová Kristýna(JES), Zubová Eliška(JES), Nejezchlebová Anita, Kováříková Bára(JES), Brabcová Tereza, Suchardová Lucie(JES), Zlesáková Amélie(JES), Haertlová Emma(JES), Hartmanová Barbora(JES)