Mladší žáci v nové sestavě začali sezónu v Praze. Bohužel, s ohledem na nemoci, úrazy (nezpůsobené florbalem) i ještě neproběhlé registrace se nás na konec sešlo pouze 9 včetně brankáře. Díky tomu jsme čekali náročný den a to se i naplnilo.

První zápas proti Mladé Boleslavi (Technology Florbal MB Black) začal dobře a již na začátku přišel první gól. Celý zápas jsme měli převahu a hra se odehrávala převážně na útočné polovině. David v bráně v tomto zápase měl pouze dva zákroky a tak se ani nezahřál :o) Konečný stav byl 6:1 a odpovídal vývoji zápasu. Kluci drželi své posty i přes komplikované střídání. Nečekaně byl největší oporou Mára a Lukáš :o)

S ohledem na výsledek jsme již nepředpokládali sestup z 2.koše.

V druhém zápase proti Spartě (ACEMA Sparta Praha RED) bylo jasné, že to bude složitější. Sparťanů bylo dvojnásobek než nás a tak měli dostatek hráčů na střídání a neustálý tlak. Někteří naši hráči se sparťanů docela obávali, nejenom před zápasem, ale i během hry. Na začátku jsme drželi ještě krok (1:1), ale nakonec docházely síly a konečný stav byl 6:1 v náš neprospěch.

Další zápas proti Chodovu (FAT PIPE FLORBAL CHODOV) byl bojem o třetí místo. Na jejich domácí půdě jsme začali dobře a díky tomu jsme se nedostali do psychického tlaku dorovnávat gólový rozdíl. Pořád byl však výkon vyrovnaný a do konce turnaje se mohl výsledek rychle změnit. Nakonec v poslední minutě jsme dali čtvrtý gól a tím jsme soupeře zlomili a dokončili vítezstvím 4:2.

Třetí místo v prvním turnaji v 2.koši je krásný výsledek, ale byl vykoupen vyčerpáním.

Doufám, že další turnaj již budeme v početnější sestavě.