Vážení florbaloví přátelé,

koncem prázdnin již tradičně přinášíme našim členům souhrnné informace k nadcházející ligové sezóně. V ročníku 2019/20 budeme chtít navázat na loňskou úspěšnou sezónu a ještě o kousek dále posunout kvalitu hry našich svěřenců. K tomu nám budou letos pomáhat i 4 noví kmenoví trenéři. Dále určitě získáme další zkušenosti díky nově navázané spolupráci s největším českým florbalovým klubem FBŠ Bohemians, kde bude v nadcházející sezóně hrát několik našich juniorů v týmu FbŠ Bohemians C Jesenice, vzájemně si budou pomáhat Jeseničtí a Bohemáčtí trenéři a také jsme do soutěže přihlásili společný tým FbŠ Bohemians Jesenice našich děvčat v kategorii starších žákyň. Čistě Jesenické týmy budou hrát chlapecké ligové soutěže v kategoriích Přípravka, Elévové, Mladší žáci, Starší žáci a Dorostenci. Ti se letos poprvé porvou o co nejlepší umístění v 2. dorostenecké lize, kam postoupili díky umístění na předních příčkách v loňské sezóně. Kompletní rozpis termínů ligových turnajů s naší účastí najdete zde

Drobných změn doznal rozvrh hodin tréninků. Opět je naší hlavní základnou velká tělocvična ZŠ Jesenice, kde probíhají veškeré tréninky Jesenických týmů. Po loňském rozšíření počtu hodin, které ve stejném rozsahu pro letošní sezónu nabízíme našim hráčům k trénování, se nám navíc povedlo posunout některé časy začátků tréninků na výhodnější pozdější dobu. Vloni se nám osvědčil režim společných týmových povinných tréninků, který zaručuje, že hráči, kteří spolu hrají zápasy, spolu také trénují. To zůstává i letos s tím, že navíc je zde možnost absolvovat další doplňkové, nepovinné tréninkové jednotky. Vše naleznete v rozvrhu tréninků.

Pro letošní sezónu chystáme také několik novinek, které budeme postupně zavádět. Pro mne je určitě tou nejdůležitější zavedení elektronického systému řízení klubu, což spočívá ve využívání specializované aplikace pro organizaci klubu, správu členů, tréninků a akcí.  Hlavně si ale od této změny slibuji zlepšení komunikace mezi vedením klubu a trenéry a zejména pak směrem k hráčům a jejich rodičům a naopak. Dále se můžete těšit také na chystanou spolupráci s kondičním trenérem či výživovým poradcem. Snad se letos podaří konečně rozjet i dlouho očekávaný eshop/bazar s vybavením a klubovým merchandisingem.

Trénovat začínáme už první týden v září od 2.9. Vzhledem k tomu, že 2. zářijový týden je většina starších dětí z Jesenické školy na týdnu sportu, bude v tomto týdnu program tréninků uzpůsobený. O konkrétních změnách budeme předem informovat.

Připomínám všem aktivním hráčům a jejich rodičům, že se začátkem nové sezóny je potřeba opět absolvovat pravidelnou každoroční zdravotní prohlídku. Získané potvrzení pak předejte trenérům na tréninku nebo zašlete naskenované na klubový email.

Kroužky pro nejmenší děti budou opět probíhat v tělocvičném sále v bývalé Jednotě, kde probíhá výuka pro 1. a 2. ročníky ZŠ Jesenice. Tento kroužek organizuje škola a my zajišťujeme jeho vedení vyškolenou osobou. Přihlášení a platbu prosím vyřizujte se školou. Upozorňujeme, že je zde omezená kapacita 15 dětí na jeden termín (kroužky jsou v úterý a ve čtvrtek). Kroužky začínají v týdnu od 23.9.

Pokročilejší děti, které vloni chodily na kroužek, mají možnost stát se členy klubu a chodit na tréninky přípravky nebo starších dle své věkové kategorie. To samé platí pro případné nové zájemce o hraní florbalu od ročníku narození 2012 výše. Zde si vyhrazujeme právo posoudit vhodnost přijetí nového člena do našeho oddílu na základě absolvování minimálně jednoho bezplatného nezávazného tréninku.

V případě zájmu o členství v oddíle nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 602 436 803.

Těšíme se na Vás!

Dalibor Wijas
předseda