Mladší žáci, Jedenáctka, 4.5.2019

I když jsme se na účasti v Brně domluvili již začátkem roku, vypadalo to s naší účastí všelijak. Několik hráčů poslalo omluvenky a nakonec nás nebylo ani na dvě pětky. Dohodli jsme se, že oslovíme pár hráčů, jestli by si s námi nejeli zahrát turnaj. Komunikace se chopil Adam (za což mu patří velký dík) a po dohodě se zbytkem týmu domluvil účast tří hráčů. Do Brna tak s námi v dresu Jesenice vyrazil Filip a Dominik z Bohemky a Filip ze Startu. Nakonec nás tedy bylo jedenáct a jeli jsme si užít Brno.

Ve skupině nás čekali zápasy s týmy Kanonýři Kladno Jezdci, Florbalová škola Plzeň, TJ Znojmo LAUFEN CZ a 1.FBC Karviná. První den byl pro nás zahřívací, hráli jsme pouze jeden zápas, a to s Kanonýři Kladno Jezdci. Kladno přihlásilo do této kategorie tým elévů, ročník převážně 2008. I když byli kluci z Kladna šikovní, věkový rozdíl 2 roky a zkušenosti na naší straně rozhodli o tom, že to byl spíše rozehřívací trénink. Sázeli jsme jeden gól za druhým a skóre se zastavilo na stavu 16:1. V oficiálním zápisu zůstalo nakonec 15:0. Slečna u stolku byla dost zaměstnaná svým mobilem a tak zřejmě nestihla registrovat vše. Kluci nasbírali spoustu sebevědomí a plánovali, jak budou další den pokračovat v podobné krasojízdě. Ale věděli jsme, že nás čekají výrazně těžší týmy.

A hned první zápas druhého dne potvrdil, že to bude úplně jiná liga. Zápas s Florbalová škola Plzeň byl napínavý od začátku do konce. Nejprve jsme prohrávali, pak srovnali. Plzeň následně odskočila o dvě branky, my opět srovnali. Minutu před koncem jsme ale inkasovali gól, na který jsme již nedokázali odpovědět a prohráli 3:4. Jedním z důvodů bylo i to, že v rozhodujících okamžicích jsme se uchylovali k individuální hře, namísto kombinačního florbalu, který chceme hrát. To nás stálo spousty sil a většinou to na kvalitního soupeře nefungovalo.

V dalším zápase jsme narazili na TJ Znojmo LAUFEN CZ. Do zápasu jsme vstoupili maximálně koncentrovaní a do poločasu jsme si vytvořili náskok 3:0. Vše vypadalo dobře, věřili jsme, že máme zápas pod kontrolou. Soupeři se ale dařilo i díky našim chybám z nepokrytých standardních situací snižovat skóre a nám se nedařilo vstřelit další gól. Do týmu se vkradla nervozita a výsledkem byla konečná remíza 3:3.

Bylo jasné, že zápas s 1.FBC Karviná je již jen o třetí místo ve skupině a tedy pozici pro další los. Netušili jsme, že rozlosování přinese opakování tohoto zápasu a tak tento výsledek vlastně nic neřeší. Ale to bylo dobře, alespoň jsme si mohli soupeře otestovat. Nehráli jsme v tomto zápase vůbec dobře, navíc nás celkem rozhodil i jasný gól, který rozhodčí údajně neviděl a nikdo ze soupeřů nepřiznal. Ve chvíli, kdy jsme prohrávali, jsme se opět snažili zápas otočit individuálními akcemi a to na dobře hrajícího soupeře neplatilo. A tak jsme poslední zápas ve skupině prohráli těsně 2:3. Vraceli jsme se na ubytování po jedné remíze a dvou prohrách značně skleslí s tím, že jakékoli další zaváhání už znamená konec v turnaji. Los nám jako prvního soupeře do play-off přiřadil právě 1.FBC Karviná, a tak jsme se mohli připravovat na odvetu posledního zápasu.

Večer jsme ještě rozebrali hru, řekli si jak chceme hrát a čeho se musíme zbavit. A šli jsme spát s tím, že ráno se popereme o šanci si turnaj ještě trochu prodloužit.

Odveta nás další den čekala až ve 14:00. Měli jsme tak volné dopoledně, což není úplně výhoda. Udržet tuhle bandu v klidu, aby bylo dost síly na zápasy, to dá víc práce, než je krotit na hřišti. Ale nějak jsme to zvládli a po obědě se vydali na zápas. Na klucích bylo vidět, že domů se jim ještě nechce, ale bylo otázkou, zda se podaří plnit co jsme si řekli. Po nervózním úvodu zápasu jsme inkasovali v polovině prvního poločasu jako první. Ale nezlomilo nás to, rychle jsme vyrovnali a do poločasu navýšili skóre na vedení 4:1. Věděli jsme, že nás čeká ještě jeden těžký poločas. Zůstali jsme ale maximálně koncentrovaní a pokračovali v dobré kombinační hře. Finální skóre 9:2 byla parádní odpověď na včerejší prohru a hlavně nám zápas ukázal jak hrát pokud chceme uspět. A nakoplo nás to k velké jízdě.

Další zápas play-off byl proti FBS Olomouc. Zápas byl opět velmi vyrovnaný. První poločas jsme se přetahovali o vedení, v poločase byl stav 3:3. Trpělivou hrou a dobrou obranou jsme v druhém poločase odskočili na rozdíl dvou branek, který jsme udrželi až do konce zápasu. Výhra znamenala, že nás večer čekal ještě jeden zápas, a to proti velmi silnému Tatranu. A musim říct, že kluci měli z Tatranu respekt. Znají se ze soutěže, někteří byli s týmem Halušek na turnaji v Liberci a tak bylo všem jasné, že před sebou máme velmi těžkého soupeře. Nicméně jsme také věděli, že s Tatranem se dá hrát a když budeme makat, můžeme vyhrát.

Do zápasu jsme vlétli ve velkém stylu. Měli jsme několik šancí, odskočili jsme na 2:0, Tatran srovnal na 2:2, my odskočili do poločasu na 4:2. V ruhé půli se zápas přiostřoval. Podařilo se nám využít přesilovku a zvýšit vedení na 5:3. Jeden z rohodujících okamžiků přišel v polovině druhé půle. Za náš faul bylo nařízené trestné střílení. Filip v bráně vytáhl neuvěřitelný zákrok a odmítl snížení skóre. I když jsme do konce poločasu ještě jednou inkasovali a hráli v oslabení, tak konečný výsledem 5:3 znamenal zasloužené vítězství a účast v nědělní části play-off. V sobotu jsme předváděli výrazně lepší hru než v pátek a i když bylo jasné, že soupeři budou už jen težší, věděli jsme, že pokud budeme hrát takto, můžeme potrápit kohokoli.

V něděli ráno nás čekal zápas proti TROOPERS WHITE. O soupeři jsme nic nevěděli a tak jsme šli hrát svoji hru. A fungovalo to. Soupeř nestíhal bránit naše protiútoky, kluci výborně kompinovali a po poločase 7:1 se skóre zastavilo na stavu 13:3. A my byli rázem v semifinále. Tam na nás nečekal nikdo jiný než vítěz naší skupiny Florbalová škola Plzeň.

Ze zápasu jsme měli respekt, ale věděli jsme, že s Plzní jsme sehráli ve skupině vyrovnaný zápas, a že když nebudeme dělat zbytečné chyby, šance na postup existuje. V první minutě jsme šli do vedení a postupně navyšovali náskok na 3:0. Plzeň ale ještě do poločasu snížila na 3:2 a bylo jasné, že to bude ještě hodně těžké. Druhá půlka zápasu bylo drama. Nejprve jsme odskočili na 4:2, pak ale přiško několik trestů, kdy jsme hráli i v oslabení  ve třech. Kluci předvedli naprosto obětavý výkon a nesrazilo je ani snížení Plzně na 4:3. Když pak jedno osvobozující vyhození v oslabení skončilo záhadně v síti soupeře bylo jasné, že finále je blízko. Kluci zvládli takticky konec utkání a mohli se radovat z fantastivkého postupu do finále.

Ve finále nás čekal tým 1. SC TEMPISH Vítkovice. Vítky známe z Prague Floorbal Cupu, který letos vyhráli. Věděli jsme, že jsou fyzicky velmi dobře disponovaní, technicky velmi šikovní a že nás čeká velmi těžký zápas. První půle byla z obou stran opatrná a velmi nervózní. Přeci jen tíha finálového zápasu dopadla i na do té doby suveréní Vítkovice. Poločas jsme prohráli 0:1, ale nebyli jsme horší tým. Vstup do druhé poloviny zápasu jsme však nezachytili. Soupeř dal dvě branky v rozmezí jedné minuty a skóre 0:3 vypadalo hrozivě. Když se nám v průběhu druhé půle podařilo snížit na 2:3 a posléze na 3:4, vypadalo to, že bychom mohli Vítkovice ještě trochu potrápit. Ale na hřišti bylo vidět, že máme v nohách již pořádnou porci těžkých zápasů. I když byla vůle, docházeli síly a hráči Vítkovic kontrolovali konec zápasu.

Druhé místo v Brně je obrovský úspěch! Zažili jsme porážky i výhry a všechny emoce s tím spojené. V naší kategorii bylo 65 týmů, všichni kdo něco hrají, v Brně byli. Hlavně v play-off kluci předváděli výborný florbal a opět ukázali, že tahle parta z Jesenice dokáže porážet velké týmy. Díky patří i klukům z Bohemky a Startu, kteří s námi do Brna jeli - bez nich bychom si nezahráli.

Tento výsledek je jen potvrzením svělé sezóny, kterou jsme letos odehráli. Díky kluci, už se těším na tu další!