Starší žáci, ZŠ Campanus, 29.4.2019

V  posledním kole ligy starších žáků v této sezóně jsme vrátili zpět do vyššího koše a naším cílem bylo ho udržet i pro příští sezónu. Turnaj pořádala SK Dvojka, která získala skvělé podmínky pro trénink i pořádání turnajů v pěkné nové florbalové hale při ZŠ Campanus a my si ji mohli jako jedni z prvních vyzkoušet a byli jsme z ní nadšení. Sešlo se nás akorát na dvě formace a tak jsme plni optimismu vstoupili do prvního zápasu proti Vosám z Modřan.

Byla to první konfrontace s Vosama ve starších žácích, a i když jsme soupeře neznali, vědomi si své síly v aktivní hře, zvolili jsme taktiku hlubokého presinku se snahou co nejrychleji získat míček a zakončovat. Už v druhé minutě se nám povedlo díky napadání takto vstřelit první gól a my získali pevnou půdu pod nohama. I když soupeř nehrál špatně, naše celoplošné rychlé přistupování mu dělalo problémy a my se dostávali do stále víc šancí. Ovšem nedařilo se nám je proměňovat dle našich představ a tak poločas skončil naším těsným vedením 2:1. V druhé půli už jsme zakončení zlepšili a hlavně díky Evženovi jsme se dostali do trháku na 5:1. V závěru soupeř ještě snížil, ale konečný výsledek 5:2 znamenal naše přesvědčivé vítězství.

V dalším zápase proti pořádající SK Dvojce, která přišla ze 4. koše jsme čelili pohybově velmi zdatnému soupeři. Přestože jsme nebyli horší v držení míčku a soubojích, domácí hráči nás trestali za každou chybu, kterou jsme udělali. A protože jich bylo poměrně dost, záhy jsme prohrávali o 3 góly, když jsme se nechali vyloučit za špatné střídání. V útoku se nám vůbec nedařilo dostat se do vyložené šance a naše střely z větší vzdálenosti pochytal výborný gólman soupeře. Po poločase 0:5 bylo jasné, že tento zápas je pro nás již velmi těžko zvládnutelný a i když se nám v druhém poločase přece jen podařilo díky Márovi a Evženovi skórovat na víc než na korekci skóre to nestačilo. Konečný výsledek 2:8 vypadá krutě, ale soupeř byl prostě efektivnější ve střelbě a důraznější v předbrankovém prostoru.

V posledním utkání sezóny jsme si chtěli spravit chuť a vybojovat třetí místo. V cestě nám stála ORKA Čelákovice, která nás již jednou porazila. Tentokrát jsme se ale nedali zaskočit a zakousli se hned ze začátku do soupeře. Soupeře jsme tlačili a bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme i gólově. To se nakonec povedlo a během prvního poločasu jsme nastříleli 5 branek a žádnou nedostali. Soupeř už se v druhé  půli zmohl jen na 2 čestné zásahy, my přidali ještě jeden a mohli se tak radovat z výhry 6:2 v posledním zápase sezóny a konečného třetího místa v 5. koši.

Celkově hodnotím tento turnaj i celou sezónu pozitivně, protože jsme hlavně v závěru sezóny předváděli pěkný kombinační florbal. Měli jsme díky menšímu počtu věkově odpovídajích hráčů hendikep, když jsme hráli s několika mladšími žáky, kteří přece jen ještě fyzicky nestačí na o 2 až 3 roky starší kluky, ale i přesto a právě zejména díky mladším žákům jsme dosáhli na historicky nejvyšší příčky v nejnabitější ligové soutěži v republice. Vždyť v konečné tabulce pod námi zůstalo 45 týmů z Prahy a Středních Čech! A to je slušný výsledek. :-)