Na poslední turnaj jsme odjeli do Mělníka, kde se hrálo na povrchu, který byl vhodnější spíš pro hokej než florbal. A jak bývá zvykem, tak jsme hráli hned první zápas. Na turnaj nás dorazilo bohužel jen devět a ještě k tomu chyběl David v bráně. Ale to nás nemohlo rozházet a my chtěli hrát pěkný kombinační florbal s velkým nasazením.

Jako první tým nás čekali domácí. Tedy kluci z Mělníka. Zápas to byl divoký a než jsme se rozkoukali, už jsme prohrávali o dva góly. Pak jsme ale přidali a vyrovnali hru. Dokonce se nám podařilo i vyrovnat i skóre. Uběhlo 6 minut a stav byl 3:3. Naše kombinace se zlepšila a my začali Mělník přehrávat. Herně jsme byli lepší, ale zklamala nás produktivita. A Mělník proměnil skoro vše. I proto bylo skóre poměrně vyrovnané. Ale florbal se hraje na góly a ne na krásu. A tak jsme prohráli 8:10. Ale hru jsme předváděli rozhodně hezčí.

Druhý zápas jsme hráli proti Davli. Ta byla herně lepší než Mělník, ale stejně jako my, měla problém s góly. A jelikož se nám vůbec nechtělo běhat a dělali jsme zbytečné chyby, prohráli jsme první poločas 0:1. Ale zvýšení hlasu o poločase pomohlo a my začali běhat. Obraz hry se změnil a my začali na hřišti přebírat aktivitu. Pět gólů v druhém poločase nás dovedlo k výhře 5:3. A od diváků, nejen jesenických, byla slyšet chvála na naši hru.

V boji o třetí místo jsme již jasně kralovali a měli navrch. Po krátké době jsme hru kontrolovali a víc než na góly jsme se mohli soustředit na kombinaci a zlepšování hry. Skóre 7:5 sice vypadá vyrovnaně, ale kvalita hry byla na naší straně.

Na turnaji bylo příjemné, že se všichni snažili a až na jeden poločas nic nevypouštěli. Snažili se napadat, a pokud to šlo, tak i kombinovat. V čem máme nedostatky, to je rychlost rozehrávky a zapojení obránců do hry. Nějak se nám nechce přihrávat dozadu. A často se rozeběhneme s balónkem, pak se zastavíme, driblujeme s ním na místě a propásneme vhodnou chvíli na přihrávku či střelu. Je třeba být neustále v pohybu. Přesto si myslím, že se turnaj vydařil a bylo to příjemné zakončení sezóny.