Jelikož nás čekal poslední turnaj letošní sezóny, chtěli jsme ho holkám trochu zpestřit. A tak jsme ještě v sobotu vyrazili na laser games, abychom se trochu rozstříleli. Měli jsme objednané dvě hry, ale nakonec si ještě jednu přiobjednali. Trošku se zapotili a pak vyrazili směr domov. Holky a rodiče, díky že jsme mohli nabídnout holkám z Prahy přespání a společný večer u nás, i když to nakonec nebylo využito tolik, kolik jsem čekal. Ale ukázalo mám to to, že fungujeme jako celek a ne jako dvě skupiny  a volba společného týmu byla správná.

V neděli nás čekaly jako první holky z Vinohrad. Překvapivě ne hned v devět, ale až půl jedenácté. A tak jsme si mohli trochu přispat. Tentokrát nepůsobily vůbec odevzdaně. Ale to ani my. Nastoupili jsme v dobré pohodě ještě ze soboty a s chutí poprat se o vítězství. Šlo o vyrovnaný zápas, kde jsme měli mírně navrch a to hlavně v druhé půli, když jsme se trochu sžili s novým povrchem. Hráli jsme na tři vyrovnané útočné trojice a dvě skvělé bránící dvojice. Třešničkou na dortu byla Terka v brance.

Ale florbal se hraje na branky a nejen na to, kdo je lepší. A protože jsme nevyužili několik našich šancí, prohráli jsme 1:2. Alespoň že nás na počátku rozveselila komická vložka s převlékáním rozhodčích, kdy to v jednu dobu vypadalo na popeláře na hřišti. Ale vše se vyřešilo a my odehráli solidní zápas.

V druhém zápase jsme nastoupili proti domácímu Texasu. A opět to byl souboj proti početně oslabenému soupeři. A tak jsme Texas poměrně v poklidu přehrávali. Podíl na tom měly všechny hráčky. Na hřišti odvedly solidní výkon a ještě jim zbyl čas na smích na lavičce. I když jsme se jim to snažili zkazit věčným poučováním, jak mají hrát aby to bylo ještě lepší. Na lavičce panovala pohodová nálada a na hřišti se děj posouval k naší plné spokojenosti. Po dvaceti čtyřech minutách jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítezství 7:1.

A kdo nás asi tak mohl čekat na poslední zápas sezóny? No samozřejmě Dvojka. Kdo jiný. Ale musím podotknout, že její hra se výrazně změnila a i ona urazila velký kus cesty k velkému florbalu. A tak již nešlo o vyhrocený souboj, kde jde více o zdraví než o hru. Ano, byl to zápas plný těsných soubojů, aktivního napadání a nějakého toho sekání, ale už to zdaleka nebylo ono a tak šlo hrát ve vysokém tempu a využívat kombinací a šikovných rozehrávek. Samozřejmě tu byla velká touha porazit soupeře, a to z obou stran, ale byla to zdravá touha, která pomohla dostat holky do varu a nijak je nesvazovala. Která je přiměla hrát zodpovědně, ale i aktivně. Šance se střídaly na obou stranách a oba týmy mohly vyhrát. V základním čase to ale skončilo nerozhodně a tak došlo na nájezdy. První série ještě nerozhodla, ale hned první nájezd druhé série rozhodl v náš prospěch. A tak jsme ligu starších žákyň zakončili vítězně.

I když liga skončila, čeká nás ještě spousta tréninků, Prague Games, snad nějaký ten přátelák a možná i něco více. Ale to bude záležet hlavně na množství volného času a schopnosti najít společný volný termín. Zájem o další akce, jako byla sobota, tu rozhodně je. Takže se máme na co těšit.

Jinak si myslím, že se sezóna vydařila a na holkách je vidět, jak moc se zlepšily. A to jak po stránce individuálních dovedností, tak po stránce kolektivní. Jak se v průběhu roku zlepšovala souhra a kolektiv. Jak si holky více a více troufaly ve hře převzít osobní zodpovědnost. Poprat se o výsledek a hrát pro tým. Jak byly schopné dodržovat pokyny a hrát to, co se po nich chtělo. To se prokázalo hlavně v prvním koši, proti těm nejsilnějším soupeřům. Ani zde to nebyla ostuda a my byli sice slabším, ale houževnatým soupeřem, co se pral o každý míček. A byly slyšet i pochvalné hlasy od trenérů těch nejlepších týmu, jak jsou holky zodpovědné, jak skvěle dodržují pokyny, když je třeba. To rozhodně potěší. A těch věcí je mnohem víc. Zkrátka, urazili jsme obrovský kus cesty a další nás ještě čeká. Ale pokud budou holky fungovat jako teď, není se čeho bát. Chuť zlepšovat se tu je a je to vidět nejen na turnajích, ale i na trénincích. Pak to těší všechny. Nejen hráčky, ale i trenéry.

Odkaz na online zápis naleznete ZDE

Karas