Tím, že jsme se udrželi v prvním koši, jsme si mohli odpustit cestu do Mladé Boleslavi. Sice jsme začínali, již tradičně, v 9:00, ale alespoň na Jedenáctce, což je kousek. Jako první jsme narazili na Black Angels, tentokrát v plné sestavě. A tak jsme museli počítat s tím, že si moc nezaútočíme. Holky naštěstí ke hře přistoupily velmi zodpovědně a soupeřky mnoho prostoru nedostávaly. Hra byla velmi podobná té v předchozím turnaji a nám se dařilo silnějším soupeřkám úspěšně vzdorovat. Na holkách bylo vidět, že chtějí hrát a že je hra, i když byla velmi fyzicky náročná, baví. A na konci druhého poločasu se nám i naskytla možnost pár rychlých protiútoků. Nakonec jsme s budoucím vítězem prohráli 2:0, což je rozhodně pěkný výsledek.

Po krátké přestávce, jednoho zápasu, jsme nastoupili na dalšího velmi těžkého soupeře - lepší tým z Chodova. Tentokrát na nás byl lépe připraven a chtěl hned od počátku ukázat kdo je na hřišti pánem. A bylo to na hře vidět. I když se holky snažily plnit pokyny, Chodov nás jasně přehrával a my měli problémy přejít do útoku. To se ale v prvním koši dalo čekat a příliš to holkám vytýkat by nebylo fair. Co se jim však vytknout dá a musí, byla jejich odevzdanost. Již to nebyl ten tým z předchozích těžkých utkání, který se pere do posledních sil a na střídačku jde zcela vyčerpán, ale spokojen. Tentokrát se holky vracely skleslé a i jejich herní projev tomu odpovídal. A když nepomohla ani krátká přestávka musel pomoci time-out hned z kraje druhé části. Naštěstí se podařilo holky přesvědčit, že důležitější než výsledek je předvedená hra. Trochu jsme otevřeli hru a chtěli si to alespoň trochu užít. A opravdu, hra se změnila. Sice technicky byla velmi podobná té před tím, ale holky se začaly snažit, byly u míčků dřív, čímž dostaly čas na zpracování, napadání bylo účinnější a opět vzniklo i několik brejků. Ale hlavně, chodily střídat spokojené. Čert vem porážku 10:0, důležitější je, jak se hraje.

Po dlouhé pauze nás čekal poslední zápas. Kromě velmi dlouhé přestávky nás oslabil také odchod Nely a tak jsme museli stáhnout hru jen na dvě obranné dvojice. Útoky zůstaly tři. Chtěli jsme na modrý Chodov vlítnout a konečně si zahrát trochu více vyrovnanou partii. Ale i druhý Chodov se ukázal být nad naše síly. V prvním poločase se nám sice dařilo držet krok a dokonce dát i gól, ale v druhém se soupeřky začaly více prosazovat, zejména po střelách z větší vzdálenosti. A na holky začaly opět padat chmury. Naštěstí se je ještě podařilo ještě zahnat.

Určitě by se daly holkám vytknout některé jednotlivosti, ale hlavně v prvním zápase předvedly, že umějí bojovat, držet se pokynů a hrát proti těžkým soupeřům. A nejen to, ale že je i tato hra může těšit a že si uvědomují, že je pro ně přínosem. Vidí, jak se hraje v prvním koši, nasazení, temp, technika. Poslední turnaj je opět v druhém koši, tak doufám, že tam předvedeme stejné nasazení, touhu hrát a předvedeme i pěkné a rychlé kombinace.