Starší žáci, Mladá Boleslav, 6.4.2019

V sobotním předposledním kole ligy starších žáků jsme po sestupu do 6. koše chtěli zabojovat o návrat zpět do vyššího koše. V cestě nám stály postupně týmy Tigers B, Chodova C a Kutné Hory. Sešli jsme se po delší době v téměř plné sestavě a tak jsme naše ambice mohli směřovat na cíl nejvyšší - turnaj vyhrát. To se nám nakonec nepovedlo, ale přesto jsme mohli být se svou předvedenou hrou spokojeni. Což potvrdily i reakce publika, jež našim snahám o rychlou kombinační hru tleskalo.

První zápas s Tigers B se odehrával ve velmi svižném tempu a naši kluci dobře nabuzení a naladění předváděli od začátku pěknou kombinační hru. I když jsme neměli 3 kompletní pětice a střídali jednotlivé posty na 3 místech, hra měla řád a nasazení bylo vysoké. Navíc jsme se prosazovali hned v úvodu utkání a po 5 minutách jsme vedli 3:0. V závěru prvního poločasu jsme ale polevili a inkasovali 2 branky. Když soupeř hned zkraje druhé půle vyrovnal, mohlo to vypadat, že se hraje vyrovnaný zápas, ale nebylo tomu tak. Stále jsme měli převahu a bylo jen otázkou času, kdy to tam začne padat. Bylo to sice o nervy, ale v závěru utkání se to zlomilo a my tuhle taktickou bitvu nakonec zvládli s výsledným skóre 6:3.

Druhý zápas s Chodovem jsme začali ještě lépe než ten první. Po 6 minutách jsme vedli 4:0. Chodovští, kteří do haly dorazili na poslední chvíli, se vzpamatovali až v druhém poločase a začali aspoň něco předvádět. Snížili na rozdíl 2 branek, ale my měli neustále převahu a hráli svou kombinační hru. Nakonec jsme vyhráli 5:3.

V posledním finálovém utkání jsme narazili na Kutnou Horu, která měla silnou hlavně první formaci. Tihle starší kluci hravě obíhali naše klučíky i Emu a dostávali se snadno před Tádu do střeleckých pozic. Naše první lajna je sice přehrávala, ale tomu, aby se nepotkávali s naší druhou formací mladších žáků nešlo zabránit. Tak jsme se přetahovali a po remíze v první půli jsme ještě stihli reagovat na třetí gól soupeře na začátku té druhé. Nicméně pak jsme inkasovali 2 góly, které jsme dostat nemuseli a když nám v závěru vyloučil rozhodčí Filipa Chejna, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. V přesilovce jsme inkasovali a i když jsme v power play ještě jednu branku vstřelili, na víc už nezbyl čas. Prohra 4:6 mrzí, ale musíme přiznat, že náš kombinační florbal na fyzicky silnějšího soupeře tentokrát prostě nestačil.

Celkově musím hodnotit tento turnaj pozitivně, protože jsme předváděli pěkný kombinační florbal. Přesně takovým stylem se chceme prezentovat a věřím, že až se kluci střetnou se stejně vyspělými hráči, budou mít ve svém florbalovém umění náskok, který je na rozdíl od těchto hráčů těžících pouze ze své fyzické převahy posune do úplně jiné ligy. Aby tak tomu skutečně bylo, musíme stále pilně pracovat na svých dovednostech.

Díky nevyzpytatelnému košovému systému jsme nakonec postoupili do 5. koše z druhého místa a poslední kolo si tak zahrajem v nové hale při ZŠ Campanus na Chodově. A to je super! :-)

Podrobné, i když nepřesné (např. Filip Chejn má stejné číslo dresu jako Honza Růžanský, takže mu rozhodčí připsali i Honzův hattrick), online záznamy z utkání najdete zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni-kose/liga-starsich-zaku-skupina-3-A/kos/97940/