Bez bázně a hany jsme se do Vingů z Kobylis pustili a byli jsme to my, kdo v prvním poločase měl větší chuť dobývat. A také z toho bylo vedení 1:0, které jsme však bohužel do konce poločasu neudrželi. To byla obrovská škoda, neb sice mnohem početnější a kvalitnější soupeř byl nervózní a nevěděl si rady s naší snaživostí. Ale nebyli bychom to my, abychom soupeři nepomohli a po několika zbytečně odevzdaných nahrávek se musela nějaká ujmout a soupeř nepohrdl a po jedné z nich bezmocnému Míšovi v bráně políček uštědřil. Bohužel v druhém poločase jsme laťku z prvního neudrželi a několika chybami soupeři nabídli skórovat. A ten už se činil. 4 chyby = 4 góly. Prostě soupeř byl v pohodě a trestal. Malé domů, nahrávky před vlastní bránu či zpět soupeři se v třetím koši nevyplácí. 5:1 bylo celkem krutých, neb zase o tolik jsme horší nebyli.

Po jednozápasové pauze jsme narazili na nám dobře známý Chodov white. Utkání to bylo celkem vyrovnané, přesto jsme byli florbalovější a zvlášt po postavení úderné pětky jsme dokázali soupeře v koncích poločasů řádně zatlačit. Leč další známá bolest, klid v zakončení či snaha urvat to sám, se proti tentokrát viditelně oslabenému Chodovu v bráně dost projevila. A protože ani soupeř nejevil moc šikovnosti v zakončení, zápas skončil velmi nezvykle 0:0. Opět velká škoda, neb šancí z kategorie (vy)ložených jsme měli dost a dost.

A tak jsme čekali, kolik gólů nasází Vikingové Chodovu. Raději jsme se šli všichni naobědvat a dobře jsme udělali. Bez nás To Vikingové dali a 8:2 nás poslalo do zápasu o 3. místo. A byla to obrovská úleva, neb nás na poslední zápas musel opustit tahoun Ondra Šiška.

V zápase o bronz jsme nastoupili proti domácím děvčatům z Dvojky. Ti mají ve svém týmu jednu velmi šikovnou hráčku. A ta nám dělala problémy. Naštěstí David jí velmi dobře bránil a nedopustil jí dát víc než 2 góly. A protože my jsme byli šikovnější a dali několik opravdu pěkných kombinačních gólů, byla z toho sice celkem těsná, ale naprosto zasloužená výhra 4:2.

O celkových 5 gólů se postarali Kuba (2) a po jednom Ondra Š., MAty a benjamínek Honza Křenek.

Ačkoliv nás stále trápí ty stejné bolesti - produktivita v zakončení, školácké chyby v bránění a rozehrávce a bohužel i fyzička, na turnaji se ukázalo mnoho pozitiv. Jde to i bez špílmachra Ondry Šišky ( i když je to o dost těžké) a do mužstva se pomalu a le jistě zapracovávají nováčkové Maty a Honza a s každým zápasem se osmělovala Štěpka. Bojovnost je naší velmi silnou stránkou, leč musíme potrénovat fyzičku a výbušnost, která mnohým chybí. PAk máme méně času na rozehru a střelu. Tu mají mnozí při rozstřelu skvělou, v zápase se však k ní pořádně nedostanou. Ale to je o zkušenostech a ty jsou pro nás v třetím koši velmi cenné a pomalu ale jistě se stáváme lepším týmem v tomto koši. A těšme se na ten poslední, pravděpodobně na CHodově, kde zakončíme sezónu.

A nakonec, za tento turnaj všichni zaslouží velkou pochvalu, protože bojovali a snažili se plnit pokyny trenérů:-) A děkuji Radkovi za skvělou pomoc!