Po úspěšném minulém turnaji, kdy se nám podařilo postoupit do prvního koše, nás čekal obtížný turnaj. Ve skupině jsme měli A tým Chodova a Tigers. Věděli jsme, že budeme muset hrát ze zabezpečené obrany a krotit útočné chutě.

A to se nám v obou zápasech dařilo. Holky na hřišti poctivě dřely a dařilo se jim pokrývat jak soupeřky, tak i volný prostor. Netradiční a velmi kvalitní bylo tentokrát i zavírání středu a tím i bránění střelám z nejnebezpečnějšího prostoru. Holky svědomitě plnily své úkoly a konečně odcházely střídat s jazykem na vestě. A když se k tomu přidala ještě skvěle chytající Terka, měly s námi soupeřky dost práce a rozhodně nešlo o procházku růžovým sadem. Drobné chybičky by se asi našly, třeba v přechodu do útoku, ale to vůbec nesnižuje výborný výkon celého družstva. Holky ze sebe dostávaly opravdu maximu a je je třeba za to pochválit. Myslím si, že to bylo pro soupeřky nemilé překvapení. Co potěšilo nás (kromě hry), bylo to, že hráčky byly i přes porážky spokojené a rády, že jsme tuto možnost dostali. Tedy přesněji, ony si jí vybojovaly. Sami cítily, že jim takový zápas dá hodně. Za předvedenou hru se opravdu nemusíme stydět a prohry 0:4 a 0:5 nás nemusí mrzet.

V posledním zápase nás čekala Sparta. Soupeř srovnatelný, tentokrát početně velmi slabý. A bylo to na jejich hře také znát. Oproti minulému turnaji již holkám ze Sparty chyběly síly a moc se jim nechtělo běhat. Našim holkám tedy stačila hra na půl plynu a zápas přesto dovedly k jednoznačnému vítezství 5:0. Je trochu škoda, že se nevyužila možnost potrénovat rychlé přihrávky a hledání vhodného prostoru. Ale po dvou těžkých zápasech, budiž jim to odpuštěno.

Celkově se nám tedy turnaj velmi vydařil a snad se nám podařilo udržet i první koš. Holky by si to za předvedený výkon rozhodně zasloužily.

 

Odkaz na online zápis naleznete ZDE

Karas

Newsletter

Chcete dostávat aktuální informace z klubu? Vyberte si, jaké novinky chcete odebírat.

Partneři

Extreme Networks RGB

logo Veracomp2

llentab 280x71

rockwool 280x71

ESET

Město Jesenice
Český florbal
Fat Pipe
Asics