Dorostenci, Radlice, 16.3.2019

Po zklamání z ostudné porážky s Tatranem v minulém kole jsme šli do dalších dvou zápasů předposledního ligového kola s vědomím, že pouze vítězství v obou zápasech nás udrží ve hře o postup do 2. ligy. Nečekali nás lehcí soupeři - pražské týmy Sparty a Vos. Oba nepříjemní, jedni štípají jako komáři, druzí bodají jako vosy. Poštípaní a pobodaní, ale se čtyřmi body - to je závěrečný účet velmi dramatických soubojů tohoto kola. Uvidíme, jestli nám ty 2 ztracené body nebudou v postupové matematice chybět.

První zápas se Spartou byl dlouho vyrovnaný. Sparťani tlačili, dávali "blbé" ušmudlané góly ze závarů před bránou nebo nepovedených střel, které nějak zapadly do brány a my kontrovali rychlými brejky, které se nám v tomto zápase dařilo skvěle proměňovat. Takto jsme se tahali až do stavu 5:5 v 2. třetině. Když jsme na jejím konci a na začátku 3. třetiny navýšili vedení na 7:5, získali jsme větší klid na florbalkách, zlepšili rozehrávku a i když Sparta ještě snížila v přesilovce, další gól Fandy a poté Patrikův do prázdné brány nám přinesly zasloužené vítězství 9:6. V tomto zápase jsme museli čelit velmi agresívnímu napadání při rozehrávce, tento taktický záměr Spartě přinášel spoustu vybojovaných míčků u naší brány, ale riziko s tím spojené se jim nevyplatilo - naše rychlé brejky, když jsme se dostali ze sevření, byly smrtící a kluci je zvládali výborně.

Druhý zápas proti Vosám byl úplně jiný, soupeř byl zataženější a dělal nám problémy ve střední části, kdy jsme se stále pokoušeli prosadit individuálně a nešlo nám to. Jen málo jsme se dostávali do brejků. Soupeř se prosazoval vesměs jen po klasických elévských akcích - střelách z nepřipravených pozic, dorážek a dokonce dvakrát po sobě zasunutím zpoza brány - tyhle góly jdou za Tádou, tohle si prostě musí pohlídat. Ale v jiných šancích soupeře nás naopak podržel. Naštěstí se nám dařila střelba z větší vzdálenosti, takže jsme byli stále ve hře. Ovšem závěr tohoto vyrovnaného zápasu byl neskutečně vypjatý a dramatický. Přiznám se, že pro mě to byl největší nervák, co jsem zatím kdy zažil, a to jsem odkoučoval už víc než 300 zápasů. No řekněte sami, tady je výsek z online zápisu:

 Zapis Vosy 160319

Tohle je možné jen ve florbale a snad basketu. Nádherná ukázka, jak je čas relativní. Stačí pár sekund a vše je jinak.. :-)

Celkově i přes šťastný konec druhého zápasu, kde jsem urvali na poslední chvíli aspoň bod, musím konstatovat, že jsme 2 body ztratili a ty nám mohou v závěrečném zúčtování setsakramentsky chybět. Nedá se nic dělat, budeme muset vyhrát oba poslední zápasy, což bude zejména proti Bohemce, která ještě neztratila ani bod, velká výzva, ale jejich hra není až tak dobrá, jak vypadají jejich výsledky, takže šance tu je. Ovšem ani 2 výhry nám na postup nemusí stačit, záleží i na dohrávkách některých zápasů. Uvidíme.

Kompletní online zápisy zápasů, průběžnou tabulku i výsledky ostatních zápasů najdete zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/phsc-liga-dorostencu/