Začínali jsme velmi nezvykle v neděli ve 14:00, ale s vědomím pauzy mezi zápasy. Což ne všichni měli. 4.koš se hraje jen ve 4 družstvech. Toto rozlosování a tradiční první zápas nám tentokráte přišli k duhu.

V prvním zápase proti nováčkům v dresu Tatranu jsme si s chutí zakombinovali a hlavně zastříleli. Od začátku nebylo pochyb, kdo je pánem na hřišti. 9:0 bylo nakonec celkem milosrdným výsledkem proti chaoticky hrajícímu soupeři, navíc s nepříliš zkušeným brankářem. Pro nás to byla ale skvělá rozcvička a hlavně po dlouhé pauze skvělý trénink kombinační a celoplošné hry, která na soupeře platila. Góly obstarali Ondra Š (3),benjamínek Maty (2) a po jednom Ondra S, Martin, Fík a Štěpán.

Proti Lokomotivě Rakovník jsme čekali už mnohem vyrovnanější boj. Na minulém turnaji nás docela potrápili. Nicméně tým nastoupil do boje plný odhodlání, bojovnosti a několika pěknými kombinacemi se rychle dostal do vedení. To jsme postupně navyšovali na 4:0 v poločase. Pak jsme v zakončení trochu polevili, přesto jsme v pohodě vyhráli 6:1. Góly tentokrát Ondra S. (2) a po jednom Kuba, MArtin, Maty a Ondra Š.

V posledním zápase a očekávaném o první místo jsem nastoupili proti pro nás zatíme neznámému týmu Sokolu Rudná. Letos jsme s nimi totiž nehráli. Ten příští turnaj 4. koše pořádá, takže případné 2. místo by nás asi do 3. koše posunulo také, tzn i porážka. Ale tým to nevěděl a jednoznačně chtěl uspět i v tomto zápase. Věděli jsme však, že to je jednoznačně soupeř nejtěžší. To se v zápase ukázalo. Ačkoliv jsme 1:0 vedli, soupeř z mnoha šancí vyrovnal a tuhý boj pokračoval i v druhém poločase. Nám se podařilo dát záhy druhý gól a vítězství i s velkou dávkou štěstí udrželi i přes minutovou power play soupeře. V zápase sice padly jen 3 góly, ale musel se líbit i nezaujatému divákovi. A nejen díky bouřlivé atmosféře, ale hlavně nasazení obou týmů a chuti vyhrát. A přitom se hrálo poměrně čistě a benevolentním rozhodčím se jejich metr naštěstí vyplatil:-) Góly dali Ondra S. a Štěpán.

Za turnaj zaslouží všichni velkou pochvalu. Byť se některé minulé turnaje nepovedly, tento nám vrátil sebedůvěru. Už to nebyla jen bojovnost, ale i um. A to u všech.

V bráně byl opět oporou Míša, který občas přípomínal Hašana z Nagana (jen 2 góly za turnaj je opravdu pěkná vizitka). Vzadu hru jako vždy skvěle režíroval kapitán David a tentokrát se ke kombinaci přidal i Kuba. V druhé dvojici byl vynikající Marek a tentokrát velmi spolehlivá Lucka. Co nás dříve trápilo, tak dnes byla obrana jednoznačně oporou a mocně podporovala útok. Několik gólů právě padlo po výborných nahrávkách zezadu. A za celý zápas neudělala obrana jedinou fatální chybu. To se nám dříve stávalo běžně.

Útok opět skvěle režíroval Ondra Š. Neúnavný motor týmu, bránil, rozehrával a když už neměl komu, tak dal gól. Ondra je prostě náš špílmachr:-) Vedle něj roste Ondra S. (další milé překvapení turnaje), ale hlavně benjamínek Maty. Aćkoliv má průpravu z fotbalu, tak dát na svém druhém turnaji 3 góly a HLAVNĚ, ještě nahrávat...v Matym je velká budoucnost. Pokud však bude svědomitě trénovat a přidá na fyzičce, aby se také více vracel a vypomáhal obraně:-) Druhá lajna to měla trošku složitější, ale skvěle jí režíroval Štěpán. Na křídlech se střídali stále se lepšící Fík (další milé překvapení) a bojovní a neúnavní Filip a Martin. Tito dva až si začnou více rozumět s florbalkou, držet jí 2 rukama a budou hrát s hlavou nahoře, bude to paráda se na ně dívat:-)

S tímto přístupem se rozhodně 3. koše bát nemusíme! Jen se sejít. Babičky, dědečkové, tetičky se přece mohou přijet podívat:-) Jak jsme na 2 formace, je to úplně jiná hra. Tak se těšme na plný stav i za 14 dní na Chodově!