Jarní prázdninové období je pro nás vždy zatěžkávací zkouškou. Všichni jsou buď na horách nebo nemocní nebo zranění. Letos nás to postihlo ve starších žácích, kde se nás sešlo jen 7, a to ještě Dominik jel na svůj vůbec první turnaj. Ale například elévové se nedali dohromady vůbec a museli svou účast na svém ligovém turnaji zrušit.

A jako na potvoru jsme po vítězství v minulém kole a postupu do vyššího koše zajížděli do Neratovic, kde na nás čekaly týmy, které mají jarňáky v jiném termínu a byli tak v plné síle. Tedy až na Céčko Chodova, který na tom byl stejně jako my - dorazil jen s torzem týmu.

V prvním zápase na nás čekalo Béčko Technologů z Mladé Boleslavi. A jak už to u superligových klubů bývá, jejich Béčko je vlastně jejich Áčko nižší věkové kategorie, tedy nás čekaly tři kompletní pětky mladších žáků z 1. koše. Nás bylo 7 - Táda Hendlinger v bráně, jediný obránce Adam Pešel, v obraně zaskakující Filip Chejn, na centru Štěpán Pacal, na křídlech Standa Klička a Lukáš Doležal a střídající benjamínek Dominik Schwab. Boleslavské přesile jsme vzdorovali jen 5 minut, pak jsme začali inkasovat a poločas skončil 0:3. Někteří hráli bez střídání a fyzické síly rychle docházely. Přesto jsme druhý poločas prohráli 2:3, když po gólu zaznamenali Filip a Standa. Výsledek zápasu 2:6 sice neodpovídal hře, ale malí mlži z Boleslavi se přece jen dokázali svou šikovností víckrát prosadit.

V dalším zápase s Kutnou Horou to nebylo o moc lepší, soupeř měl dvakrát víc hráčů, navíc tentokrát věkově i fyzicky mnohem vyspělejších. Sice nebyli tak šikovní, ale my opět nestíhali fyzicky. Sice jsme si před zápasem řekli, jak se lépe pohybovat a mít míček více pod kontrolou, ale teorie je jedna věc, praxe však vyžaduje mnohaletý trénink. A ten někteří naši hráči ani zdaleka nemají. Zápas byl sice vyrovnaný na šance, jenže soupeř je dokázal proměňovat a vyhrál 5:2. Naše góly dali Dominik (gratuluji k premiérovému gólu ve florbalové lize) a Filip.

V posledním zápase o udržení nás samozřejmě čekal podobně zdecimovaný Chodov. Podobně jako my i Chodovští měli v týmu několik nováčků a na jejich "hře" to bylo znát. Měli jsme převahu, ale jako už tradičně, nedokázali jsme proměňovat šance a soupeř z mála vytěžil maximum. Po poločase jsme prohrávali 2:3. Po důrazné poločasové "poradě" jsme se vzchopili, zrychlili hru a přechod do útoku. Z několika protiútoků se nám podařilo konečně zaskórovat a otočit vývoj zápasu. V závěru jsme si sice ještě zkomplikovali život zbytečnými chybami v obraně, ale nakonec se nám při soupeřově power play podařilo dát rozhodující gól do prázdné brány. O naše góly se postarali: Filip (3+1), Štěpán (2+2), Lukáš (1+1) a Standa (0+2).

Při celkovém hodnocení turnaje musím především zohlednit v jaké sestavě a počtu jsme se sešli. Už to byl pro nás úspěch. A to, že jsme udrželi 6. koš, navíc proti Chodovu, mne potěšilo nejvíce. Z naší hry "bolely oči", ale to se nedá nc dělat, soupeři na tom nebyli o moc lépe. Každopádně se kluci naučili spousty nových věcí, například jak se rozehrává volný úder, že Štěpáne. :-) A o to jse především - chceme se neustále zlepšovat a tyhle náročné zápasy jsou na to ideální příležitost.