V sobotu nás čekal další turnaj, a jelikož byla dopoledne hala plná, začínalo se až ve dvě hodiny. Náš první zápas začínal až v 14:40 a to proti Flobo Praha a poslední začínal v 18:30. A aby toho nebylo málo, tak nepřijela Boleslav. A tak neměly všechny týmy stejný počet utkání.

V prvním utkání jsme narazili na velmi urostlého soupeře, který nám dělal do velké problémy. Nejen svojí hmotnostní převahou, ale i neustálým sekáním, kterého si rozhodčí vůbec nevšímal. A tak většina pokusů o pokrytí míčku končila neodpískaným sekání a jeho ztrátou. A vedení soupeře narůstalo. Bohužel se nám vůbec nedařilo roztáhnout hru a rychlou kombinací si vytvářet volný prostor. Chyběl aktivní pohyb a rychlá přihrávka. V druhém poločase se sice hra trochu zlepšila, ale vedlo to jen ke srovnání hry v poli nikoli výsledku. A tak jsme první zápas prohráli.

V druhém zápase nás čekal tým z Davle. Výškově srovnatelný tým, který nám umožnil více využít prostor. Často nahazoval míčky a snažil se je dorážet. Nám se většinou dařila tyto akce eliminovat a hráče pokrývat. Pořád však vázla rozehrávka a my se tlačili všichni před branku. Místo roztažení hry a vytváření volného prostoru bylo často plno před brankou a všude jinde volno. Přitom by stačilo obránci ustoupit o metr dozadu a udělat dva kroky stranou. No a pak dostat do volného prostoru přihrávku. To se však nedařilo. I přesto jsme zaslouženě vyhráli a mohli odpočívat před posledním zápasem.

V posledním zápase nás čekala domácí Bohemka. A bylo to zápas asi nejpovedenější. Holky a kluci se snažili kombinovat, držet se od sebe dál a tím vytvářet volný prostor. Zpětné přihrávky tomu napomáhaly a my brzy mohli začít hrát více na techniku než na výsledek. Začít si hru více užívat, přemýšlet o ní a hledat volný prostor. Zkrátka hrát více florbal a méně šermovanou, každý sám za sebe. Zápas vyzněl jednoznačně v náš prospěch, a i když jsme nezvítězili rozdílem třídy, o vítězi nebylo pochyb.

 Na všech bylo vidět, že celý turnaj chtějí hrát, i když hlavně hledání volného prostoru nám dělá problém. Často oba útočníci utečou na soupeřovu půlku a tam stojí a čekají na přihrávku. Zde jsou, spolu s přesností přihrávek, velké nedostatky a sem budeme muset zaměřit naše tréninky, pokud se chceme posunout dál.

Karas