P Nehvizdy 02022019

Asi tak by se dal nazvat šestý turnaj, na který jsme se sjeli do Nehvizd. 

Na soupisce mám hráčů osm, dnes jen pět - vzhledem k tomu, že je turnajů za sezónu jen deset, je to škoda. Škoda nepřítomných, že si nezahrají…

Takže k probíhajícím pololetním prázdninám, docházka byla již náš první úspěch, což se rozhodně nepodařilo všem přihlášeným týmům.

Proto jsme hned první zápas vyhráli 5:0 - kontumačně. FbŠ Bohemians girls byly zastoupeny jedinou hráčkou, navíc bez přítomnosti trenéra – nějak jí zapomněli říct, že nepojedou ☹. Taková výhra tým nijak netěší a přišli jsme o možnost „hrát každý s každým“, kdyby se férově odhlásili.

Týmů tedy celkem přijelo pět a my se těšili na druhý zápas s domácími Tygříky z Nehvizd, který byl ve skutečnosti vlastně zápasem prvním.

Bohužel, první poločas nám nesedl. Stav 5:0 jasně ukazoval na převahu Tygříků. Náš tým se rozpadl na sólo hru a opět došlo k obávanému pravidlu, že bez nahrávek a bez střel, gól prostě nedáme. Zato do naší branky střílel soupeř góly přes celé hřiště… V druhém poločase jsme se sice trošku vzpamatovali a zápas byl o poznání lepší, ale kdybychom takto hráli od začátku, nemuselo to skončit stavem 2:9.

Před posledním zápasem jsme si tedy vysvětlili chyby a šli na poslední turnaj proti Spartě.

Pochopili mě přesně. Co víc si může trenér přát 😊 Skoro jsem je nepoznával. Útočníci si nahrávali, obránci makali dopředu i rychle zpět a brankářka pustila pouze jeden gól. V souboji o třetí místo tak přišla zasloužená výhra 5:1.

Pochvala dnes patří všem: Bára čelila hbitě soupeřovým střelám v bráně, Patrik a Lucas vytvořili útočnou dvojici a začali konečně spolupracovat. Obrovské zlepšení zaznamenal Tobias, který zaskakoval při střídání i v útoku, rychle se vracel a rozhodně se neztratil. Jakub se velmi zlepšil, a i když je prakticky stále nováčkem, začal přesně nahrávat a nebál se ani četných střetů se soupeřem.

P Nehvizdy 02022019 pohar

Všem moc děkuji a těším se na poslední čtyři turnaje této sezóny. Pohár za třetí místo byl dnes zasloužený a rád jej nechám vystavit ve škole, aby se děti pochlubily svým úspěchem a třeba přesvědčily ostatní, že jezdit na turnaje se vyplatí a že jsme jeden tým, co je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek.

Za Florbal Jesenice dnes bojovali: gólmanka Barbora Navrátilová, útok Patrik Kotris (5), Lucas Maroto (2), útok a obrana Tobias Hron a Jakub Křenek.        

RADEK