Osmý turnaj nás čekal v podstatě za rohem, v Kunraticích, kde pořádala Dvojka. Zcela překvapivě jsme začínali hned prvním zápasem a opět zcela překvapivě proti Dvojce. Byli jsme dobře naladěni a věřili si, že zopakujeme výkon a výsledek z minulého turnaje. Bohužel se to nepovedlo a my opět s Dvojkou prohráli, tentokrát 4:2. Přestože jsme dvakrát vedli, nepodařilo se nám dovést zápas do vítězného konce. Dvojka byla rychlejší, agresivnější a aktivnější při napadání. A rozhodčí jí to rozhodně ulehčili. Sekání bylo jak o senoseči a individuální průniky končily sekáním. Nicméně tento styl hry známe a lze se mu vyhnout. A to rychlou kombinací a dobrým pohybem. To nám, bohužel, opět chybělo. Snažili jsme se o spoustu individuálních průniků přes celé hřiště, místo jednoho, dvou kroků a rychlé přihrávky. Na to je však třeba pohyb všech hráček na hřišti, hledání si volného prostoru a zvednout hlavu.

V druhém zápase nás čekal velmi silný soupeř – Black Angels. Věděli jsme, že pokud chceme, alespoň trochu uspět a neutrpět debakl, musíme přistoupit k velmi zodpovědné hře, s důsledným napadáním a rychlým pohybem hlavně na naší půlce. Že si moc nezaútočíme. A hra se opravdu změnila. Přístup holek byl najednou úplně jiný a na všech bylo vidět, jak moc chtějí hrát. Běhaly, napadaly a na střídačku chodily dost vyčerpané. Což je dobře a tak je třeba hrát. Holky z Black Angels měly sice převahu, ale naše holky jim nedaly nic zadarmo. Napadaly je a výborně bránily. A z této hry se nám dařilo pronikat do rychlých protiútoků (pak se i včas vracet) a my nebyli daleko od gólu. I když jsme prohráli 3:0, šlo o pěkný zápas, za který je třeba holky pochválit. Ukázalo se, že bránění nám jde přeci jen lépe než tvoření hry, když nás někdo důrazně napadá.

Dlouho jsme pak nevěděli, kdy budeme hrát poslední zápas, ale gól Chodova Texasankám v poslední minutě nás odsoudil k dlouhému čekání. Proti Texasu jsem tedy nastoupil až na poslední zápas. Z počátku byla hra vyrovnaná a čekalo se na první gól. Časem jsme ale získávali převahu a ta vedla ke gólům. Měli jsme čí dál tím více prostoru a to nám umožnilo více tvořit hru. V druhém poločase jsme ještě přidali tři góly a dovedli zápas do vítězného konce. Jen je škoda, že jsme více nevyužili volného prostoru a nepřidali na kombinaci. Právě zápasy, jako je tento, je třeba využít k sehrávání, ke tvorbě hry a rychlým kombinacím. Zde můžeme získat návyky, které pak využijeme u těžších soupeřů, a posunou naši hru dál. Není třeba vítězit o co nejvíce gólů, důležitější je se stále zlepšovat.

Odkaz na online zápis naleznete ZDE

Karas