Elévové, Jesenice, 10.10.2020

V sobotu jsme pořádali druhý turnaj elévů v této sezóně. Jednalo se o první turnaj s kompletním počtem týmu v novém herním systému, kdy se hraje stylem každý s každým. Na turnaji nás čekaly celkem čtyři zápasy a celkem se odehrálo 10 zápasů. Hned na úvod chci ještě jednou poděkovat všem, kteří se zapojili do organizaci domácího turnaje. Všem Vám vděčíme za bezproblémový průběh turnaje.

Na domácím turnaji jsme si chtěli vyzkoušet herní dovednosti všech hráčů z elévů, ale vyskytly se určité omluvenky a tak náš tým doplnili tři hráči z přípravky, kteří již mají zkušenosti z loňska. Sešli jsme se v počtu třinácti a tak jsme mohli poskládat čtyři trojice a samozřejmě brankáře. Při stavění hřiště jsme se zahřáli, pak jsme se protáhli a začali se připravovat na úvodní zápas proti FALCONům. Úvod zápasu se nám vydařil a po proměněném samostatném střílením Aleše jsme vedli 3:0. Možná jsme se nechali ukolébat výsledkem a toho využili rivalové.  Soupeř se nevzdával, vyrovnal hru a netrvalo dlouho a vyrovnalo se i skóre zápasu. Ve druhém poločase se soupeř i ujal vedení, ale jen jedno brankového, pak už jsme se chopili my otěži zápasu a vyhráli zápas 10:7. Mezi střelce se zapsala polovina hráčů (Toby, Lucas, Dan, Aleš, Bára, Jenda, Tomáš).

Po první výhře jsme s dobrou náladou vstoupili do druhého zápasu, kde nás čekal stejně početný tým z Milovice. Milovičtí nám chtěli oplatit jednogólovou prohru z minulého turnaje u nich doma. S tímto přecevzetím asi vstoupili i do zápasu a od počátku jej naplňovali. Pstupně si vybudovali tříbrankový náskok a my jsme se probudili až za tohoto stavu, ale do poločasu se nám podařilo překlopit skóre v náš prospěch. Byla to velká bitva, všechny naše góly byly upracované. Ve druhém poločase se nám podařilo soupeři odskočit na tříbrankový rozdíl, ale o výsledek jsme se strachovali až do konce, protože soupeř mocně dotahoval, ale nakonec skóre po konečné siréně bylo 10:9 v náš prospěch. Zápas byl velmi bojovný a jednou jsme jeli i trestné střílení, které jsme proměnili.

Po náročnějším zápase jsme sbírali síly na třetí zápas tentokrát s Wizardy, kteří přijeli na turnaj pouze ve čtyřech hráčích, takže celý turnaj odehráli bez možnosti střídání. V zápase jsme byli více na míčku, ale místo toho abychom hráli kombinační hru, jak jsme si před zápasem řekli, jsme hráli individuálně s míčkem a snažili se soupeře přehrát či přetlačit. Od počátku jsme vedli, ale že bychom si zastříleli na bránu a dali pár gólu navíc, se nám nedařilo. Zápas jsme nakonec vyhráli 4:1, ale spokojeni s předvedenou hrou jsme nebyli.

Nikdo si vyvrcholení turnaje nemohl naplánovat lépe. V posledním desátém zápase dne se utkali dva neporažení.  S odhodláním postoupit do vyššího koše jsme se střetli s hráči z Petrovic. Počátek zápasu byl v našich rukou a vybojovali jsme si vedení 3:0, ale potom jsme opět povolili a to se nám nevyplatilo, protože Petrovičtí vyrovnali.  Brankáře soupeře jsme zasypávali střelami i v druhém poločase, ale už nám zacházely síly, takže naše střely neměly razanci a brankář je vesměs pokryl. Výjimečně se nám podařila i kombinace a tak jsme se opět ujali vedení a to jsme udrželi až do konce napínavého turnaje. Vítězství 6:5 nás nakonec posunulo do vyššího koše, takže až nám vůle vlády dovolí, budeme se těšit na nové soupeře v koši D.

Turnaj nám ukázal, jak je již mezi elévy důležitá kombinační hra a důraz při individuální hře a dovednostech nemluvě. Vyhraný turnaj je krásna věc, určitě jsme si to všichni užili, ale pořád máme na čem pracovat. Hlavně nám schází přechod z obrany do útoku. Bránění nám celkem jde, ale místo abychom rozehráli s hlavou nahoře, až zbytečně často se míčku zbavujeme vyhozením a tak se zbytečně unavujeme, protože naháníme míček, i když jsme ho měli před tím na florbalce.  Pokud se více sehrajeme věřím, že pak nás hra bude bavit ještě o něco víc.