Starší žáci, Nehvizdy, 9.3.2019

V sobotu nás čekal turnaj 9. ligového kola v 6. koši v Nehvizdech. Po postupu z minulého kola bylo naším cílem udržet se v tomto koši. A protože jsme byli nalosováni do skupiny s oběma týmy z Mladé Boleslavi, čekali jsme tuhý boj. Ale to jsme ještě netušili, že ten největší svedeme ve finále.

Našeho prvního soupeře, Florbalovou akademii Mladá Boleslav, známe. Několikrát jsme proti nim už hráli a víme, že hrají dost fyzicky a až na hranici pravidel. A i ten jejich trenér je známá firma - byl i u našeho vzájemného zápasu v dorostu před týdnem. Nicméně, teď se rozčiloval jenom, když je rozhodčí vylučoval, což bylo jako obvykle docela často. Nám se dařilo čelit jejich atakům držením míčku a dobrou rozehrávkou, občas se nám povedla i pěkná kombinace. Po trefách Filipa a Lukáše v přesilovce jsme vedli 2:0, pak se soupeři podařilo snížit, ale my opět Filipem šli do dvoubrankového náskoku. Na začátku druhé půle Boleslavští díky svému obrovi (14-letý kluk vypadající jako dospělý hromotluk) dotlačili míček do naší brány podruhé, ale my opět dokázali rychle odpovědět, když se trefil opět Filip. Vyhráli jsme zaslouženě 4:2.

Dalším mladobeleslavským soupeřem nám byli Technologové B, což je jak bývá obvyklé u větších klubů, jejich Áčko mladších žáků doplněné o několik starších žáků. Měli jsme z nich respekt, jejich mlži hrají v 1. koši, ale podařilo se nám dobře vstoupit do zápasu a v jeho dalším průběhu jsme měli hru plně pod kontrolou. Přispěla k tomu i dlouhá pětiminutová přesilovka v druhém poločase, kdy šel zaslouženě ven jejich hráč po zásahu vysokou holí do tváře Jonáše. Mimochodem seděl na trestné už potřetí v tomto zápase. Vyzkoušeli jsme si hru v přesilovce a dali v ní 3 góly, po pěkných kombinacích zakončených hezkou střelou tahem. Přesně jak to trénujeme. :-) Výsledek tohoto zápasu 7:1 plně odpovídá - soupeř hrál sice agresivně, ale nečistě, za což byl po zásluze potrestán.

Ve finále jsme se potkali s domácím týmem ORKY Čelákovice. Ten pořádal a hrál mimo soutěž, protože hraje stabilně ve 3. koši. Tím pádem náš postup do finále znamenal i postup do vyššího, tedy 5. koše. S tímto vědomím jsme přistoupili k zápasu a snažili se vzdorovat kvalitnějšímu týmu. Měli dvě vyrovnané pětky kluků, kteří byli všichni urostlí, fyzicky zdatní a navíc to uměli s míčkem. A když jim tam začaly padat góly po střelách bez přípravy z první, dostali se do pohody a místy nás přehrávali. Musím říci, že jejich styl vysoký presink ve třech a následný wrestlik v souboji o míček nám nesvědčil. Jestli se takto hraje ve 3. koši standardně, tak do něj radši nechceme. Obzvlášť naši mlži měli samozřejmě co dělat, aby se v soubojích udrželi na nohou, což se několikrát nepovedlo a rozhodčí nás nijak nebránili. Ale i to je florbal, kdo se díval na víkendové zápasy čtvrtfinále play-off, tak mohl podobné zápasnické souboje mezi muži vidět každou chvíli. Zápas skončil 4:8, když naše góly zaznamenali Standa, Lukáš, Mára a Filip.

Celkově nelze turnaj hodnotit jinak, než pozitivně. Přehráli jsme oba mladoboleslavské týmy, přičež ten druhý zápas byl zatím nejkvalitnější, jaký jsem kdy od kteréhokoliv týmu z Jesenice viděl. Ve wrestlingu dobří nejsme a ani nechceme být, takže finálový zápas beru jako nutné zlo související s občas nepřejícným košovým systémem ligových soutěží. Uvidíme, jak se nám bude dařit v 5. koši. Jestli ovšem budeme hrát podobně jako na tomto turnaji, nemáme se čeho obávat.

Dála

Podrobné informace z turnaje včetně (nepřesných) online zápisů z utkání najde zde: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni-kose/liga-starsich-zaku-skupina-3-A/kos/97916/